Mettaleido – sendvičové panely

Skip Navigation LinksHome > HPL dosky pre interiéry > Mettaleido – sendvičové panely

Mettaleido – sendvičové panely

O firmě Metaleido

Metalleido Components s.r.l. sa 1. 1. 2015 zlúčila s Abet Laminati S.p.a. a teraz je divíziou Abet Group. Dlho predstavuje tak v národnom, ako aj medzinárodnom meradle špičku v produkcii kompozitných panelov s jadrom Nomex či plástovým jadrom, a naďalej sa trvale zaoberá hľadaním a vývojom nových riešení, ktoré zodpovedajú aktuálnym trendom. V priebehu rokov spoločnosť urobila niekoľko investícií, ktoré jej umožnili zvýšiť výkon a ešte viac sa priblížiť potrebám svojich zákazníkov.

Metalleido Division produkuje rôzne typy ľahkých sendvičových panelov a jej hlavným cieľom je maximálna kvalita jej produktov, ktorú zaručuje prísna kontrola tak surového materiálu, ako aj hotových výrobkov.

Certifikát ISO 9001, ktorý spoločnosť Abet Laminati S.p.A. získala, sa teraz vzťahuje aj na Metalleido Division.

Sendvičové panely sú vyrábané hliníkovou plástovou metódou. Sú bežne používané v námornom a železničnom sektore a tiež na výrobu nábytku, priečok, stropov a podláh. Do rodiny týchto produktov patria panely Esacore AL, Esacore AL PU, Esacore AL VP, Esacore AL ST, Esacore STT, Esacore LF a Esacore LEM.

Panely MONOCORE® sú vyrábané patentnou technológiou Metalleido, teraz obnovenou ako Abet Laminati (sklenené vlákna impregnované fenolickou živicou). Využívajú sa prevažne na výrobu nábytku pre lode a člny (priečky, roštové podlahy na jachtách) a na podlahy železničných vozidiel

Do rodiny týchto výrobkov náležia takisto panely MONOCORE® 3D, MONOCORE® ST a MONOCORE® 3D FP.

História

1937 – 2015 
Metalleido Components s.r.l. bola založená v júni 2000 firmou Metalleido s.r.l., známou spoločnosťou špecializovanou na produkciu vlákien impregnovaných fenolickou živicou a impregnovaných bavlnených vlákien. Metalleido s.r.l. je tradičnou talianskou firmou založenou už v roku 1937.

1991
Metalleido sa zúčastnilo na projekte „Brite“ spolu s ďalšími spoločnosťami (okrem iného Hexcel, Parabeam, Daimler Benz, Intermarine). Cieľom projektu bola štúdia a vytvorenie nového panela s jadrom z trojrozmerných sklených vlákien.

1993 – linka Monocore
Na konci roku 1993 Metalleido patentovalo stroj na výrobu Monocore panelov a začalo ich výrobu v priemyselnom meradle. Panel Mitlight bol prvým, ktorý získal certifikáciu IMO 653 za vysokorýchlostné spracovanie. Spolu s prvou sériou MDV pre rýchle trajekty produkované lodnou spoločnosťou Fincantieri išlo o obrovský úspech spoločnosti Metalleido. 

2002 – panely Nomex a plástové panely
V júni 2000 sa Metalleido Components stalo súčasťou Abet Group, spoločnosti celosvetovo známej svojimi dekoratívnymi laminátmi. Spoločnosť sa usadila v nových priestoroch v Borgo Fornari, kde bola postavená nová automatická linka na produkciu kompozitných panelov s jadrom Nomex a s plástovým jadrom.

2008 – linka na sendvičové panely s lepením za studena
V roku 2008 sa začala prevádzka na linke vyrábajúcej sendvičové panely využívajúce rôzne typy pien (napr. polystyrén a PVC) alebo preglejky a ďalších materiálov s uzavretými pórmi pokrytých laminátom Abet, farbou či vrstvou suroviny. Táto linka sa teraz používa iba na lepenie špeciálnych laminátov, zatiaľ čo produkcia zložených panelov a panelov na báze dreva bola pozastavená.

2010 – rezačka blokov z hliníkových plástov 
V roku 2010 firma Metalleido Components kúpila rezačku plástov (výrobca Schelling), čo zlepšilo kvalitu rezu (tolerancia ± 0,02 mm) a efektivitu práce.

2013 – prístroj na lepenie za studena
V roku 2013 bol na novom zariadení doladený proces studeného lepenia, čím bolo umožnené produkovať panely s hliníkom s ochranným náterom (Esacore AL PU), čo zjednodušilo lepenie laminátu k iným materiálom a jeho farbenie.

2015 – fúzia s Abet Laminati S.p.A.
1. januára 2015 sa Metalleido Components s.r.l. stalo súčasťou Abet Laminati S.p.A. Všetky výrobné zariadenia a kancelárie boli premiestnené do Bra, sídla materskej spoločnosti.

 

 

Typy sendvičových panelov

ESACORE AL

Esacore AL je sendvičový panel vyrobený z hliníkového plástového jadra a dvoch vonkajších surových hliníkových vrstiev.

Kľúčovými výhodami Esacore AL sú vysoká mechanická odolnosť, vynikajúca ohňovzdornosť a obmedzené emisie dymu, čo znamená, že plní smernicu ‚Maritime Equipment Directive‘ (MED) 96/98/EC. Zároveň je Esacore AL AN vďaka plástovému jadru extrémne ľahký. Tento sendvičový panel je preto vhodný na použitie v prípadoch, keď sa vyžaduje nízka hmotnosť, špeciálne mechanické vlastnosti a zvýšené nároky týkajúce sa ohňovzdornosti a emisií dymu.

 

ESACORE AL AN

Esacore AL AN je sendvičový panel vyrobený z hliníkového plástového jadra a dvoch vonkajších eloxovaných hliníkových vrstiev. Oba dekoratívne povrchy panela majú skvelú mechanickú pevnosť.

Kľúčovými výhodami Esacore AL AN sú vysoká mechanická odolnosť, vynikajúca ohňovzdornosť a obmedzené emisie dymu, čo znamená, že plní smernicu ‚Maritime Equipment Directive‘ (MED) 96/98/EC. Zároveň je Esacore AL AN vďaka plástovému jadru extrémne ľahký. Tento sendvičový panel je preto vhodný na použitie v prípadoch, keď sa vyžaduje nízka hmotnosť, špeciálne mechanické vlastnosti a zvýšené nároky týkajúce sa ohňovzdornosti a emisií dymu.

 


ESACORE AL PU

Esacore AL PU je sendvičový panel vyrobený z alumíniového plástového jadra a dvoch vonkajších vrstiev alumínia ošetrených primárnym náterom. Je vhodný najmä v prípade, keď bude povrch poťahovaný, alebo ak naň budú lepené iné materiály.

Kľúčovými výhodami Esacore AL PU sú vysoká mechanická odolnosť, vynikajúca ohňovzdornosť a obmedzené emisie dymu, čo znamená, že plní smernicu ‚Maritime Equipment Directive‘ (MED) 96/98/EC. Zároveň je Esacore AL PU vďaka plástovému jadru extrémne ľahký. Tento sendvičový panel je teda vhodný na použitie v prípadoch, keď sa vyžaduje nízka hmotnosť, špeciálne mechanické vlastnosti a zvýšené nároky týkajúce sa ohňovzdornosti a emisií dymu.

 


ESACORE AL ST

Esacore AL ST je sendvičový panel vyrobený z hliníkového plástového jadra a dvoch vonkajších vrstiev surového hliníka. Z jednej alebo oboch strán je k nemu prilepený laminát (podľa výberu zo širokej ponuky produktov Abet Laminati).

Kľúčovými výhodami Esacore AL ST sú vysoká mechanická odolnosť, vynikajúca ohňovzdornosť a obmedzené emisie dymu, čo znamená, že plní smernicu ‚Maritime Equipment Directive‘ (MED) 96/98/EC. Zároveň je Esacore AL ST vďaka plástovému jadru extrémne ľahký. Tento sendvičový panel je vhodný na použitie v prípadoch, keď sa vyžaduje nízka hmotnosť, špeciálne mechanické vlastnosti a zvýšené nároky týkajúce sa ohňovzdornosti a emisií dymu.

 


ESACORE AL VP

Esacore AL VP je sendvičový panel vyrobený z hliníkového plástového jadra a dvoch vonkajších vrstiev hliníka s náterom, vďaka ktorému panel nevyžaduje ďalšie estetické úpravy.

Kľúčovými výhodami Esacore AL VP sú vysoká mechanická odolnosť, vynikajúca ohňovzdornosť a obmedzené emisie dymu, čo znamená, že spĺňa smernicu ‚Maritime Equipment Directive‘ (MED) 96/98/EC. Zároveň je Esacore AL VP vďaka plástovému jadru extrémne ľahký. Tento sendvičový panel je vhodný na použitie v prípadoch, keď sa vyžaduje nízka hmotnosť, špeciálne mechanické vlastnosti a zvýšené nároky týkajúce sa ohňovzdornosti a emisií dymu.

 


ESACORE LEM

Esacore LEM je ľahký panel tvorený hliníkovým plástovým jadrom a dvomi vrstvami sklolaminátu. Jeho hlavnými prednosťami sú extrémne nízka hmotnosť a vysoká mechanická odolnosť, ktoré vyplývajú z kombinácie nehorľavého hliníkového jadra a špičkového konštrukčného sklolaminátu.

Panel Esacore LEM bol vyvinutý na použitie s kameňom a je vhodný na pripevňovanie mramorových a iných kamenných obkladov. Je vynikajúci na výrobu ľahkého mramorového vybavenia a na podlahy, odvetrávané fasády a stropy.

V závislosti od druhu použitia možno použiť povrch zo sklolaminátu rôznej hmotnosti, sily a odolnosti.

 


ESACORE LF

Esacore LF je sendvičový panel zložený z hliníkového plástového jadra a vrstiev fenolického skla.

Toto riešenie bolo vyvinuté na použitie v železničnej a lodnej doprave, kde sú vyžadované ohňovzdornosť a extrémne nízka hmotnosť (panel má pri šírke 10 mm hmotnosť okolo 1,5 kg).

Esacore LF panel je pripravený na náter alebo potiahnutie látkou alebo kožou či pokrytie dekoratívnymi laminátmi.

Povrch z fenolického skla môže mať hrúbku v rozmedzí od 0,2 do 0,5 mm v závislosti od použitia.

 

 


ESACORE NX

Esacore NX je sendvičový panel s plástovým jadrom na báze aramidového vlákna (Nomex) a s povrchom z fenolického skla.

Jeho hlavnými prednosťami sú nízka hmotnosť a skvelé mechanické vlastnosti (tvrdosť), ktoré sú skombinované s perfektnou ohňovzdornosťou a veľmi nízkou emisiou dymu.

 

 

 

 

 


ESACORE NX ST

Esacore NX je sendvičový panel tvorený plástovým jadrom na báze aramidového vlákna (Nomex) a nalepenými vysokotlakovými laminátmi Abet Laminati.

Jeho hlavnými prednosťami sú extrémne nízka hmotnosť a skvelé mechanické vlastnosti (tvrdosť), ktoré sú skombinované s perfektnou ohňovzdornosťou a veľmi nízkou emisiou dymu.

 

 

 

 


ESACORE STT

Esacore STT je sendvičový panel s alumíniovým plástovým jadrom a dvoma HPL povrchmi, ktoré si môžete vybrať zo širokej ponuky produktov Abet Laminati. Je obzvlášť vhodný pre moduly určené do interiéru a na použitie v priestoroch, kde sú vyžadované dekoratívne panely. Využíva klasickú konštrukčnú techniku – na hliníkové plástové jadro sú lepiacou fóliou pripevnené dva laminátové povrchy.

Tento konštrukčný postup znamená, že panel Esacore STT má extrémne nízku hmotnosť. Namiesto toho, aby boli dekoratívne panely pripevňované na už zostavené sendvičové panely (ktoré majú štandardne hliníkový povrch s hrúbkou v rozmedzí 0,5 – 0,8 mm), sú lamináty pripevňované priamo na plástové jadro. Vďaka tomu je pridaná hmotnosť veľmi nízka (približne o 3 – 4 kg/m² menej v porovnaní so skladaním z hliníka). Panely majú skvelú pevnosť, čo je jeden z typických znakov sendvičových panelov s hliníkovým plástovým jadrom. Panel ESACORE STT plní požiadavky námorných (IMO) a železničných (NF) smerníc týkajúcich sa odolnosti proti ohňu a emisií dymu.

 


MONOCORE 3D

MONOCORE® je sendvičový panel vyrobený zo skleneného, plne trojrozmerného vlákna impregnovaného fenolovou živicou. Postup je patentovaný a využíva sa na sériovú výrobu vo firme Metalleido Components. Plná štruktúra panela nepodlieha delaminácii. Vlákno je impregnované fenolickou živicou, čím vzniká plochý, tuhý a extrémne ľahký panel. Dodáva sa bez povrchových úprav (základná verzia) alebo s úpravou s použitím Abet laminátov (v rôznych dekoroch a vyhotoveniach) či iných materiálov. Je vyrezávaný v štandardných veľkostiach, alebo na mieru. Tieto panely môžu byť orezávané bežnými nástrojmi určenými na obrábanie dreva.

MONOCORE® je jediný trojrozmerný single-block panel extrémne odolný proti nárazu a delaminácii.

Povrch MONOCORE® je vhodný pre bezproblémovú aplikáciu látok, dreva, laminátov či melamínu, ktoré sa dokonale spoja s podkladovým materiálom. To poskytuje vysoký potenciál pre dekoráciu panelov MONOCORE®. Spoločnosť Metalleido založila servis technickej asistencie, ktorý spolupracuje s dizajnérmi a poskytuje im podporu počas celého procesu navrhovania a cyklu aplikácie, a to vo forme dodávok systémov pre povrchové úpravy, rezania a spájania pre produkciu panelov na mieru.

 

Štandardná veľkosť: 1 200 × 2 400 mm

Hrúbka: od 3 do 25 ± 0,3 mm

Rovinnosť = 5 mm nad 2 400 mm

 

 Okrem vyriešenia tohto problému sa Metalleido zaoberalo tiež otázkou hmotnosti – navrhnutím MONOCORE® vznikol extrémne pevný, ale zároveň ľahký materiál. Vďaka vláknam a živici zvoleným na výrobu môže MONOCORE® zaručiť skvelú ohňovzdornosť a neprodukuje toxický dym, čo dokazuje medzinárodný certifikát, ktorý potvrdzuje, že tento materiál je vhodný na použitie v námornom, leteckom a železničnom sektore. MONOCORE 3D panel prešiel testami C.S.I. na certifikáciu pre materiály s nízkym rizikom požiaru v súlade s rezolúciou MSC 36(63) pre vysokorýchlostnú výrobu.  Panel dosiahol certifikáciu AFNOR NF 16-101 & NF P 92-501 (trieda M1 F0).

 


MONOCORE 3D FP

MONOCORE® je sendvičový panel vyrobený zo skleneného, plne trojrozmerného vlákna impregnovaného fenolovou živicou. Postup je patentovaný a využíva sa na sériovú výrobu vo firme Metalleido Components. Plná štruktúra panela nepodlieha delaminácii. Vlákno je impregnované fenolickou živicou, čím vzniká plochý, tuhý a extrémne ľahký panel. Dodáva sa bez povrchových úprav (základná verzia) alebo s úpravou s použitím Abet laminátov (v rôznych dekoroch a vyhotoveniach) či iných materiálov. Je vyrezávaný v štandardných veľkostiach, alebo na mieru. Tieto panely môžu byť orezávané bežnými nástrojmi určenými na obrábanie dreva.

MONOCORE® je jediný trojrozmerný single-block panel extrémne odolný proti nárazu a delaminácii.

MONOCORE® 3D FP je sendvičový panel zložený z troch vrstiev sklených vlákien s hrúbkou 6 mm, ku ktorým sú pripevnené tri ďalšie rohože zo skleného vlákna (300 g/m² a/alebo 500 g/m²), čo panelu dodáva väčšiu odolnosť pri stlačení (3,76 N/mm² pri použití ASTM C365) a vysokú odolnosť pri ohýbaní (0,7 N/mm² pri použití ASTM C393). Panel môže byť potiahnutý (napr. protišmykovými povrchmi, akými sú gumové materiály alebo koberec).  

MONOCORE® 3D FP panel získal certifikáciu ako vyhovujúcu podľa AFNOR NF 16.101 & NF-P 92.501, trieda M1 F0. Tiež spĺňa štandardy EN 45545-2, 2013, ktoré nahrádzajú predchádzajúce verzie.

 

Štandardná veľkosť: 1 200 × 2 400 mm

Hrúbka: od 3 do 25 ± 0,3 mm

Rovinnosť = 5 mm nad 2 400 mm

 

Povrch MONOCORE® je vhodný pre bezproblémovú aplikáciu látok, dreva, laminátov či melamínu, ktoré sa dokonale spoja s podkladovým materiálom. To poskytuje vysoký potenciál pre dekoráciu panelov MONOCORE®. Spoločnosť Metalleido založila servis technickej asistencie, ktorý spolupracuje s dizajnérmi a poskytuje im podporu počas celého procesu navrhovania a cyklu aplikácie, a to vo forme dodávok systémov pre povrchové úpravy, rezania a spájania pre produkciu panelov na mieru.

Okrem vyriešenia tohto problému sa Metalleido zaoberalo tiež otázkou hmotnosti – navrhnutím MONOCORE® vznikol extrémne pevný, ale zároveň ľahký materiál. Vďaka vláknam a živici zvoleným na výrobu môže MONOCORE® zaručiť skvelú ohňovzdornosť a neprodukuje toxický dym, čo dokazuje medzinárodný certifikát, ktorý potvrdzuje, že tento materiál je vhodný na použitie v námornom, leteckom a železničnom sektore. MONOCORE 3D panel prešiel testami C.S.I. na certifikáciu pre materiály s nízkym rizikom požiaru v súlade s rezolúciou MSC 36(63) pre vysokorýchlostnú výrobu.  Panel dosiahol certifikáciu AFNOR NF 16-101 & NF P 92-501 (trieda M1 F0).

 


MONOCORE 3D ST

MONOCORE® je sendvičový panel vyrobený ze skleněného, plně trojrozměrného vlákna impregnovaného fenolovou pryskyřicí. Postup je patentován a využíván k sériové výrobě ve firmě Metalleido Components. Plná struktura panelu nepodléhá delaminaci. Vlákno je impregnováno fenolickou pryskyřicí, čímž vzniká plochý, tuhý a extrémně lehký panel. Je dodáván bez povrchových úprav (základní verze) nebo s úpravou za použití Abet laminátů (v různých dekorech a provedeních) či jiných materiálů. Je vyřezáván ve standardních velikostech, nebo na míru. Tyto panely mohou být ořezávány běžnými nástroji určenými k obrábění dřeva.

MONOCORE® je sendvičový panel vyrobený zo skleneného, plne trojrozmerného vlákna impregnovaného fenolovou živicou. Postup je patentovaný a využíva sa na sériovú výrobu vo firme Metalleido Components. Plná štruktúra panela nepodlieha delaminácii. Vlákno je impregnované fenolickou živicou, čím vzniká plochý, tuhý a extrémne ľahký panel. Dodáva sa bez povrchových úprav (základná verzia) alebo s úpravou s použitím Abet laminátov (v rôznych dekoroch a vyhotoveniach) či iných materiálov. Je vyrezávaný v štandardných veľkostiach, alebo na mieru. Tieto panely môžu byť orezávané bežnými nástrojmi určenými na obrábanie dreva.

MONOCORE® je jediný trojrozmerný single-block panel extrémne odolný proti nárazu a delaminácii.

MONOCORE® 3D ST je sendvičový panel vyrobený z plne trojrozmerného skleneného vlákna impregnovaného fenolovou živicou. Postup je patentovaný a sériovo vyrábaný spoločnosťou Metalleido. Panel Monocore ST získal certifikáciu ako vyhovujúcu podľa požiadaviek R.I.Na v triede „C“. Zároveň má certifikáciu ako vyhovujúcu podľa požiadaviek M1 triedy F1 v súlade s AFNOR NF 16.101 a s NF P 92-501.

Štandardná veľkosť: 1 200 × 2 400 mm

Hrúbka: od 3 do 25 ± 0,3 mm

Rovinnosť = 5 mm nad 2 400 mm

Povrch MONOCORE® je vhodný pre bezproblémovú aplikáciu látok, dreva, laminátov či melamínu, ktoré sa dokonale spoja s podkladovým materiálom. To poskytuje vysoký potenciál pre dekoráciu panelov MONOCORE®. Spoločnosť Metalleido založila servis technickej asistencie, ktorý spolupracuje s dizajnérmi a poskytuje im podporu počas celého procesu navrhovania a cyklu aplikácie, a to vo forme dodávok systémov pre povrchové úpravy, rezania a spájania pre produkciu panelov na mieru.

Okrem vyriešenia tohto problému sa Metalleido zaoberalo tiež otázkou hmotnosti – navrhnutím MONOCORE® vznikol extrémne pevný, ale zároveň ľahký materiál. Vďaka vláknam a živici zvoleným na výrobu môže MONOCORE® zaručiť skvelú ohňovzdornosť a neprodukuje toxický dym, čo dokazuje medzinárodný certifikát, ktorý potvrdzuje, že tento materiál je vhodný na použitie v námornom, leteckom a železničnom sektore. MONOCORE 3D panel prešiel testami C.S.I. na certifikáciu pre materiály s nízkym rizikom požiaru v súlade s rezolúciou MSC 36(63) pre vysokorýchlostnú výrobu.  Panel dosiahol certifikáciu AFNOR NF 16-101 & NF P 92-501 (trieda M1 F0).

 

 

Poučenie GDPR
© 2024 RETA CZ a.s. - všetky práva vyhradené. Webové stránky vytvorila marketingová a reklamná spoločnosť PAREXPO s.r.o.