O spoločnostiach ABET Laminati a RETA CZ a.s.

Skip Navigation Links

O spoločnostiach ABET Laminati a RETA CZ a.s.

Naším dodávateľom je tradičný výrobca špičkových dekoratívnych laminátov Abet Laminati S.p.A. Je pre našu spoločnosť RETA CZ a.s. cťou byť autorizovaným výhradným zástupcom tejto spoločnosti pre ČR a SR. Dovoľujeme si vám preto na tomto mieste ponúknuť najdôležitejšie údaje z histórie spoločnosti Abet Laminati.

V dejinách spoločnosti Abet Laminati, od 50. rokov minulého storočia po súčasnosť, nájdeme nepreberné množstvo produktov vyrábaných podľa aktuálnych výsledkov kontinuálneho výskumu a vývoja nových typov laminátov. Zároveň je pre firmu charakteristický dlhý rad špičkových dizajnérov podieľajúcich sa na estetickej stránke produktov. Napriek tomu, že bežnému človeku nemusia byť známe, predstavujú mená ako Giorgetto Giugiaro, Ettore Sottsass, Alessandro Mendini, Mario Bellini, Enzo Mari, Joe Colombo, Francois Burkhardt,

Paola Navone, Karim Rashid, Konstantin Grcic, Ugo Nespolo či Giulio Iacchetti výnimočné osobnosti v oblasti dizajnu.

K vývoju špičkových materiálov spoločnosť Abet Laminati vždy pripájala snahu o vytvorenie unikátnej identity produktov. Neoddeliteľnými súčasťami histórie spoločnosti sú preto výskum a vývoj nových dekorov a textúr ponúkajúcich nielen rozsiahle spektrum farieb, ale tiež vyvolávajúcich zvedavosť, emócie a inšpiráciu.

Abet Laminati dlhodobo kladie maximálny dôraz na prispôsobenie výrobkov novým obchodným požiadavkám a dizajnovým trendom. Spoločnosť investuje do vývoja nových technológií a jej cieľom je ponuka originálnych produktov najvyššej technickej aj estetickej kvality.

 

Základné míľniky vývoja Abet Laminati S.p.A.

1946
Vzniká spoločnosť A.B.E.T. – Anonima Braidese Estratti Tannici –, výrobca tanínov extrahovaných z gaštanového dreva.

1957
Prvé výrobky v odbore vysokotlakových laminátov.

1964
Na trh je uvedená ochranná známka Product Railite International, ktorá sa vzápätí stáva symbolom kvality vysokotlakových laminátov.

1966
Na trh je uvedený prvý samonosný laminát Stratificato.

1967
Prvé dizajnové lamináty upravené pomocou sieťotlače.

1971
Vo výrobnom závode Abet Laminati v talianskom Bra sa začala prevádzka obrieho lisu na výrobu vysokotlakových laminátov najvyšších štandardov kvality.

1977
Abet Laminati spolu s ďalšími inovatívnymi firmami podporuje vznik projektu Colordinamo ’77 zaoberajúceho sa výskumom a podporou rozvoja expresívneho potenciálu farieb.

1979
Mimoriadny úspech Serie Misura, laminátového nábytku so špeciálnou geometrickou sieťotlačou.

80. léta

Rýchly rozvoj inovácií povrchových textúr, výroba vysokotlakových laminátov v stále väčších formátoch umožňujúcich širšie využitie.
Nové produkty, napr. Straticolor, prvý farebný samonosný laminát. Výrazný prienik laminátov do stavebníctva, najmä prostredníctvom výrobného radu MEG použiteľného pre rozsiahle plochy vonkajších stien budov a radu Walkprint vyvinutého pre podlahy.

1987
Abet Laminati získava ocenenie Compasso d'Oro '87 za prvý transparentný laminát s trojrozmernou dekoráciou.

1990
Abet Laminati získava európsku cenu Design Award a predstavuje novú farebnú sériu Colori Uniti.

1993

Výrazné rozšírenie výrobných kapacít pre nový produkt Tefor®.
Laminát MEG je zvolený pre originálny dizajn Groninger Musea v holandskom Groningene.

90. léta
Do predaja je uvedený nový produktový rad I Naturali vyrábaný s tisícmi drobných vlákien a výťažkov z dreva, vďaka ktorým laminát získava exkluzívnu dekoratívnu pestrosť a vzhľad prírodného materiálu.

 

Prichádza prelom storočia

2004
Abet Laminati vyrába vysokotlakový laminát MEG pre obklady plaveckého areálu (Centro Natatorio) v Terste podľa predlohy slávneho dizajnéra Alessandra Mendiniho. (odkaz na stránky v taliančine)

První dekáda 21. století
Rýchly rozvoj nových technológií digitálnej tlače umožňuje výrazné rozšírenie ponuky dizajnu vysokotlakových dekoratívnych laminátov.

2013
Otvorené múzeum Abet Laminati nachádzajúce sa v priestoroch historického závodu v meste Bra.

2017
Abet Laminati vstupuje do ôsmej dekády svojej existencie v pozícii jedného z najvýznamnejších svetových výrobcov a dizajnérov HPL laminátov.

 

 

 

O spoločnosti RETA CZ a.s.

Hlavnou činnosťou firmy je propagácia a predaj HPL kompaktných laminátových dosiek pod obchodnou značkou print HPL, STRATIFICATO, MEG, POSTFORMING a predaj postformingom olaminovaných dielcov...

 

1990 - Založenie spoločnosti PETR ŠOTOLARETA. V začiatkoch sa firma zaoberala výrobou farebných papierov pre modely lietadiel. Postupne sa činnosť firmy rozšírila o obchod s gumovou drvinou na výrobu železničných prejazdov a likvidáciu ojazdených pneumatík. Pri tejto činnosti spoločnosť spolupracovala s firmami OBNOVA Brno, Gumokov a.s., Hradec Králové a REGUMA a.s. Židlochovice pri Brne. Tieto aktivity boli ukončené začiatkom spolupráce s firmou ABET Laminati S.p.A.

1993 - Po vzájomnej dohode s firmou ABET LAMINATI S.p.A. bolo podpísané oficiálne zastúpenie tejto talianskej firmy, a to s pôsobnosťou v Českej a Slovenskej republike. Od toho času firma PETR ŠOTOLA – RETA dodáva dekoratívne materiály HPL a CPL firmy ABET LAMINATI S.p.A. českým a slovenským firmám.

2004 - Získanie certifikátu ISO 9001 a počiatok spolupráce s firmou KAROSA Vysoké Mýto, dnešné IVECO Vysoké Mýto.

2008 - Nákup prvého 3-osového CNC obrábacieho centra. Od toho času ponúka spoločnosť službu opracovania dodávaných materiálov podľa požiadaviek zákazníka.

2013 - Transformácie na akciovú spoločnosť RETA CZ a.s.

2016 - Nákup druhého 5-osového CNC obrábacieho centra a nákup veľkoformátovej píly na vylepšenie servisu pre zákazníkov.

2020 - Společnost slaví 30 let fungování na českém a slovenském trhu.

 

Informačné oznámenie o EET 

„Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku najneskôr do 48 hodín.“

 

 

Poučenie GDPR
© 2024 RETA CZ a.s. - všetky práva vyhradené. Webové stránky vytvorila marketingová a reklamná spoločnosť PAREXPO s.r.o.