Použitie interiérových HPL laminátov

Skip Navigation LinksHome > HPL dosky pre interiéry > Použitie interiérových HPL laminátov

Použitie interiérových HPL laminátov

Reštaurácie, bary, bistrá a krčmičky

Reštaurácie, bary, bistrá, krčmičky či prevádzky fastfoodov sú jedným z veľkých segmentov, kde sa HPL vysokotlakové lamináty v praxi veľmi osvedčili. Vlastnosti interiérových laminátov sú ideálne pre prevádzky so zvýšeným pohybom návštevníkov a tým tiež zvýšenou záťažou na použité materiály. Prečítajte si v našom článku, prečo je v týchto prevádzkach výhodnejšie použitie HPL laminátov. Porovnávame výhody a nevýhody lamino dosiek voči HPL laminátom.

 

Kde presne sa teda HPL lamináty uplatnia ako:

Použití interiérových HPL laminátů v restauracích

 

Hotely a penzióny

V hoteloch a penziónoch nájdete aplikácie našich laminátových dosiek najmä v nábytku. Vďaka vysokej miere zaťaženia, veľkou návštevnosťou, a dennodenným používaním, vydrží taký nábytok výrazne viac než bežný nábytok z dreva alebo lamina.

 

Typické použitie laminátových dosiek v hoteloch sú:

  • dekoratívne obklady stien
  • deliace interiérové priečky
  • orientačné značky a cedule 
  • nábytok pre recepciu vrátane ohýbaných častí
  • nábytok v reštauračnej časti (bar, lavice, stolové dosky atď.)

Použití interiérových HPL laminátů v hotelích

 

Nemocnice, kliniky a zdravotnícke zariadenia

Nemocnice a všetky ostatné zdravotnícke zariadenia nielenže majú veľmi vysoké nároky na čistotu a hygienu povrchov, ale ich prevádzkové zaťaženie je 24 hodín, 7 dní v týždni, teda výrazne vyššie než napr. pri reštauráciách. Preto by sa dalo povedať, že použitie HPL vysokotlakových laminátov je takmer nutnosťou.

 

Typické použitie laminátových dosiek v zdravotníctve je:

  • nemocničné lôžka alebo ich časti (napr. čelá a bočnice postelí)
  • stolíky a skrine pacientov
  • ochranné aj dekoratívne obklady interiérových stien proti obitiu 
  • šatňové skrinky zamestnancov
  • deliace priečky a i.

Použití interiérových HPL laminátů v nemocnicích

 

Ostatné oblasti použitia

Naše HPL lamináty nájdete aj napríklad vo vlakoch ako obklady stien, diaľkových autobusoch alebo v materských školách ako deliace priečky na toaletách. Lamináty je možné použiť aj v interiéroch súkromných bytov či rodinných domov – ako kuchynské pracovné dosky, dvierka alebo obklad kuchynskej linky, v kúpeľniach ako doska pod umývadlo či v sprchových kútoch.

Interiérové HPL lamináty nájdete aj vo verejných budovách či bytových domoch. V bytových domoch sa uplatnia ako estetické výplne zábradlí na schodištiach. V nákupných centrách napr. ako ochrana stien proti obitiu nákupnými vozíkmi a ďalej napríklad v plaveckých areáloch ako deliace priečky v šatniach a WC alebo ako šatňové skrinky. 

Máte radi bowling? Tak aj v týchto priestoroch často môžete nájsť naše interiérové HPL lamináty, používajú sa na bowlingové dráhy. Uznajte sami, záťaž na materiál pri hádzaní bowlingovými guľami je naozaj extrémna. Vďaka vlastnostiam sú HPL lamináty výborný a univerzálny materiál so širokým použitím

Ak máte otázku, či by aj váš nápad bol vhodný a realizovateľný s našimi laminátmi, neváhajte nás kontaktovať.

 

Použití interiérových HPL laminátů obecně

 

Ukážky z interiérových realizácií

 

Poučenie GDPR
© 2024 RETA CZ a.s. - všetky práva vyhradené. Webové stránky vytvorila marketingová a reklamná spoločnosť PAREXPO s.r.o.