MEG lamináty pre exteriéry

Skip Navigation LinksHome > HPL dosky pre exteriéry > MEG lamináty pre exteriéry

MEG lamináty pre exteriéry

MEG je samonosný vysokotlakový HPL laminát s dekoratívnym povrchom, vhodný na použitie v exteriéroch. Je odolný proti blednutiu farieb a poveternostným vplyvom podľa štandardu ČSN EN 438:2005, časť 6. MEG je tvorený z vrstiev vlákien celulózy (papiera) impregnovaných fenolickou živicou a jedným alebo dvoma dekoračnými povrchmi z vlákien celulózy impregnovaných melamínovou živicou. Výrobný proces

laminátu MEG kombinuje teplotu (150 °C) a vysoký tlak (9 MPa) v lise, keď fenolická a melamínová živica spoločne kondenzujú na monolitný výrobok – HPL dosku MEG. Jedna alebo obe strany môžu byť dekoratívne. Je možné dodať štandardný MEG laminát alebo jeho verziu (MEG F1) so zníženou horľavosťou, ktorá sa docieľuje pridaním inhibítorov horenia do fenolickej živice.

 

MEG je materiál exteriérovej kvality.

 

 

Prezrite si kolekciu laminátov MEG

 

 


Hrúbka 2, 3, 4, 6, 8,
10, 12, 14, 16, 18 mm

Široká kolekcia
farieb a dekorov

Nekonečné možnosti
s digitálnou tlačou
 

 

 

Kde sa vonkajšie lamináty MEG uplatnia


Fasády

Tieniaca technika

Orientačné tabule

Balkóny

Vonkajší nábytok
 

 

Ako sa dosky na fasádu pripevňujú? Aké sú techniky kotvenia a ďalšie podrobnosti sme pre vás pripravili
v texte o použití vonkajších HPL laminátov v praxi.

 

Vlastný originálny dizajn s Abet Digital

MEG je dostupný v širokej škále farieb a dekorov, možno ho takisto prispôsobiť kreatívnemu dizajnu pomocou digitálnej tlače. Materiál MEG s digitálnou tlačou vám umožní vytvoriť odolný a originálny obklad stien, ktorý môže byť realizovaný na základe kresby, grafického návrhu alebo fotografie. Upraviť možno na akýkoľvek formát fasády či len jeho prvku. Každý projekt má svoj unikátny charakter.

Vlastnosti vonkajších laminátov MEG


Odolné proti
poveternostným vplyvom

Antistatické, dobré správanie
v prípade požiaru

Jednoduché na spracovanie,
ekologicky udržiateľné
 

 

HPL lamináty MEG a životné prostredie

MEG sa skladá zo 60 – 70 % celulózových vlákien získaných z obnoviteľných zdrojov, zatiaľ čo zostávajúca časť, 30 až 40 %, je zložená z teplom tvrditeľných živíc. Organické rozpúšťadlá, azbest a ťažké kovy nie sú súčasťou výrobného procesu.
MEG neuvoľňuje plyny, výpary, rozpúšťadlá ani tekutiny. Vďaka svojej vysokej výhrevnosti MEG umožňuje navrátenie energie zo spaľovania svojich odpadov v 

niektorých spaľovniach odpadov. MEG navyše získal pozitívne LCA (Life Cycle Assessment), vypočítavané podľa štandardov ISO 14040, ktoré sa používajú na určenie dopadu produktu na životné prostredie a berú do úvahy použitý materiál a spotrebu energie a emisií vo všetkých fázach životného cyklu výrobku. 

 

 

Ukážky z exteriérových realizácií

 

Poučenie GDPR
© 2024 RETA CZ a.s. - všetky práva vyhradené. Webové stránky vytvorila marketingová a reklamná spoločnosť PAREXPO s.r.o.