Aktuálne

Skip Navigation LinksHome > Aktuality

Lamináty v reštaurácii? Ešte výhodnejšie, než by ste čakali II...

Prvá časť článku o použití laminátov v reštauráciách ...

Po dvoch rokoch na reštauráciu s dekoratívnymi laminátmi takmer nespoznáte, že sa nejedná o nový podnik. Minimálne opotrebenie a poškodenia, skvelý vzhľad a sýte farby bez problémov skrývajú, koľko návštevníkov sa u nich už vystriedalo. Druhá reštaurácia v rovnakom čase pripravuje obnovu interiéru. Degradujúce lamino sa vplyvom mnohých čistenie postupne rozlepuje a rozpadá, zdanlivo výhodné umývateľné tapety sú na frekventovaných miestach odreté a nezmazateľne špinavé. Majiteľ reštaurácie tak musí investovať do nového vybavenia, ak nechce, aby sa jeho podniku hostia vyhýbali.

Po niekoľkých ďalších rokoch sa finančné náklady na vybavenie oboch reštaurácií vyrovnávajú. Podnik s HPL lamináty má stále k dispozícii svoje pôvodné vybavenie, ktorého viditeľné opotrebenie je minimálne. Na laminátových plochách je len niekoľko takmer neviditeľných škrabancov, farby neblednú a pevnosť materiálu sa nezmenila. Návštevníci majú z reštaurácie dobrý pocit čistého a úhľadného prostredie. Oproti tomu podnik s laminom rieši už niekoľkú obmenu svojho vybavenia. Majiteľ si navyše uvedomuje, že vybavenie lacným nábytkom bude vždy bojom o kompromis - je ešte interiér reštaurácie dostatočne zachovalý, alebo už opotrebenia interiérov začalo odrádzať náročnejších zákazníkov? Čaká ho tak ďalšie kolo výberu - znova staviť na lacné materiály, alebo investovať do drahších, ale oveľa odolnejších HPL laminátov?

Dekoratívne HPL lamináty tak v dlhodobom porovnaní jednoznačne porážajú svoje lacnejšie alternatívy. Dlhá životnosť, extrémnu odolnosť proti vlhkosti, čistidlám a mechanickým vplyvom, ľahká údržba a dlhodobá stabilita farebného dekoru znamenajú v dlhšom časovom intervale ako finančné úspory, tak istotu skvelého vzhľadu interiéru bezo známok opotrebovania.

Zvažujete i Vy výměnu interiérů Vašeho podniku? Potřebujete vybavení s dlouhou životností, originálním designem, tvary podle Vašeho přání a snadnou údržbou? Zeptejte se nás na výhody HPL laminátů, rádi Vám poradíme, ukážeme příklady z praxe a doporučíme nejvhodnější řešení.

sme Vám k dispozici každý pracovní den na telefonu +420 466 670 689 a e-mailu info@reta.cz, anebo se můžete zastavit osobně v našem pardubickém sídle.

 

 

Poučenie GDPR
© 2024 RETA CZ a.s. - všetky práva vyhradené. Webové stránky vytvorila marketingová a reklamná spoločnosť PAREXPO s.r.o.