Aktuálne

Skip Navigation LinksHome > Aktuality

Lamináty v reštaurácii? Ešte výhodnejšie, než by ste čakali I...

Vysokotlakové dekoratívne lamináty sú na trhu už desiatky rokov, napriek tomu sú však stále vnímané ako exkluzívny materiál vhodný pre prostredie s vysokými nárokmi na údržbu povrchov alebo ako exkluzívny výzdoba luxusných priestorov. Je pravdou, že lamináty skutočne predstavujú ideálne riešenie ...

Je pravdou, že lamináty skutočne predstavujú ideálne riešenie napríklad pre laboratóriá či zdravotnícke zariadenia, pretože povrch laminátov dlhodobo odoláva čistenie agresívnymi chemickými prípravkami a disponuje vynikajúcimi antibakteriálnymi charakteristikami. Rovnako sú HPL lamináty skvelým riešením pre areály, kde bežné materiály rýchlo degradujú vplyvom vlhkosti, striedanie teplôt či slnečného svetla. Práve tieto vlastnosti však robia z vysokotlakových laminátov skvelý materiál aj pre podstatne bežnejšie prostredia, napr. Reštaurácie, kaviarne či podniky rýchleho občerstvenia.

Tradičným argumentom odporcov laminátov je vyššia nákupná cena materiálu. To je na prvý pohľad nespochybniteľný argument, ale iba v prípade, keď sledujeme výhradne úvodný investíciu do vybavenia. Predstavme si dve reštaurácie. Jedna zaobstará svoje vnútorné vybavenie z finančne najdostupnejších materiálov - bežného lamina a štandardných umývateľných tapiet. Druhá na úvod investuje do nábytku a obkladov z nákladnejších dekoratívnych HPL laminátov.

Na začiatku sú obe reštaurácie v zhodnom postavenie - majú nové interiéry a vybavenie, návštevníkom sa v oboch podnikoch páči. Každodennú prevádzku reštaurácie ale nie je len obsluha a spokojní hostia, samozrejmou súčasťou je aj upratovanie. Je len otázkou času, než niektorí hostia prevráti nápoje na stôl, iní zasadnú na stoličky v dažďom nasiaknutom oblečení, iní, hoci neúmyselne, znečistí steny. Každý deň upratovacia služba musí dokonale vyčistiť všetky povrchy, a to najmä v prípade přibarvovaných potravín a nápojov znamená použitie agresívnych prostriedkov na odstránenie škvŕn. Ďalšie silné chemikálie zaisťujú hygienickú čistotu reštaurácií.

Po roku je reštaurácia vybavená dizajnovými lamináty stále ako nová. HPL bez problémov odolávajú čistidlám, ich farby neblednú a na húževnatom povrchu nie sú prakticky žiadne škrabance či vrypy od neukázněných návštevníkov. Oproti tomu reštaurácie vybavená laminom začína riešiť problémy so vzhľadom svojho zariadenia. Intenzívne čistenie, vlhkosť a vysoká intenzita používanie zanechala na stoloch a stoličkách výrazné stopy. V niektorých prípadoch sa lamino začína vlniť, povrch je plný škrabancov a je nutné ho zakrývať alebo obnoviť novú povrchovou vrstvou.

 

Pokračovanie textu o HPL laminátoch v reštauráciách ....

 

 

Poučenie GDPR
© 2023 RETA CZ a.s. - všetky práva vyhradené. Webové stránky vytvorila marketingová a reklamná spoločnosť PAREXPO s.r.o.